Syn Jána Slotu Pavol ohlásil zber podpisov na vznik strany Domov - národná strana

Syn expredsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Jána Slotu - Pavol Slota - ohlásil v pondelok v Žiline začiatok zberu podpisov na vznik strany Domov - národná strana (NS).

10.05.2021 16:28
Pavol Slota / Ján Havránek / Jana Jányová / Foto:
Členovia prípravného výboru, uprostred Pavol Slota, vľavo Ján Havránek a vpravo Jana Jányová počas tlačovej konferencie k vzniku novej politickej strany Domov - národná strana v Žiline 10. mája 2021.
debata (35)

Nový politický subjekt bude podľa predsedu prípravného výboru Pavla Slotu presadzovať národné myšlienky, kresťanské hodnoty a sociálnu spravodlivosť pre všetkých obyvateľov Slovenskej republiky.

„Víziu stabilného a prosperujúceho Slovenska, ktoré má byť pre všetky Slovenky a Slovákov dôstojným a stabilným domovom, bude strana napĺňať podľa štyroch pilierov – národného, sociálneho, environmentálneho a kresťanského,“ povedal Slota.

„Vznik Domov-NS iniciovala druhá generácia národniarov, ktorí majú hlboký a úprimný vzťah k Slovensku. Reagujeme na absenciu moderného pronárodného subjektu. Odmietame akýkoľvek extrémizmus, no zároveň budeme budovať pronárodné povedomie. Z dôvodov pandemických opatrení nebolo doteraz možné zbierať podpisy medzi občanmi, aj keď žiadosť o registráciu strany prípravný výbor už podal skôr,“ dodal Slota.

35 debata chyba
Viac na túto tému: #Pavol Slota #Domov - národná strana