Pre návrh Hlasu sa v koalícii črtá ďalší konflikt

Ak poslanci Národnej rady SR za hnutie Sme rodina v parlamente podporia, aby opozičný návrh na vyplatenie jednorazového prídavku na dieťa v sume 300 eur prešiel do druhého čítania, porušia tým koaličnú zmluvu.

12.05.2021 12:36, aktualizované: 13:38
zemanová Foto:
Anna Zemanová (SaS) počas mimoriadneho zasadnutia Národnej rady.
56

Na utorkovej tlačovej besede to povedala poslankyňa za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Jana Cigániková. „Ak zahlasujú, bude to porušenie koaličnej zmluvy," povedala. Ako dodala, z tohto prístupu je sklamaná. „SaS drží dohody, my takéto veci nerobíme," dodala. Konaním poslancov za hnutie Sme rodina sa chcú liberáli zaoberať na koaličnej rade. Podľa nej by mala vláda pripraviť systémový návrh na podporu rodín.

Ako uviedla predsedníčka strany Za ľudí a podpredsedníčka vlády Veronika Remišová, aj ona avizované konanie poslancov za hnutie Sme rodina považuje za porušenie koaličnej zmluvy. „Budeme mať koaličnú radu práve k tomuto bodu," povedala. Vládna koalícia sa podľa nej dohodla, že finančnú situáciu rodín bude riešiť samotná vláda. „Takéto prípady by sa nemali stávať," dodala.

Poslanci NR SR okolo Petra Pellegriniho navrhujú, aby štát rodičom s nezaopatrenými deťmi vyplatil mimoriadny prídavok na dieťa v sume 300 eur na každé dieťa. Podporu tomuto návrhu v parlamente vyjadrilo viacero poslancov za hnutie Sme rodina.

rodina, rodičia, deti Čítajte viac Rodičia dostanú pandemický rodičovský príspevok
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
56 debata chyba
Viac na túto tému: #koalícia #Hlas-SD