Už tri krajské predsedníctva strany Za ľudí žiadajú mimoriadny snem

Krajské predsedníctva strany Za ľudí v Prešove, Košiciach a Nitre cez víkend schválili zvolanie mimoriadneho snemu.

24.05.2021 11:25
debata (9)

V utorok 25. mája majú k tejto otázke zasadať aj krajské predsedníctva v Bratislave a Žiline. Agentúre SITA to povedal poslanec Národnej rady SR Vladimír Ledecký (Za ľudí).

„Ak aj predsedníctva v Bratislave a Žiline schvália zvolanie mimoriadneho snemu, tak už to bude súhlas piatich krajských predsedníctiev a podľa stanov bude musieť pravdepodobne tento týždeň zasadnúť najvyšší orgán strany, teda Predsedníctvo Za ľudí. To potom definitívne rozhodne o tom, či sa mimoriadny snem konať bude a ak áno, stanoví presný termín," ozrejmil Ledecký. Skôr ako o mesiac by to však podľa jeho slov byť nemalo, keďže aj príprava na posledný snem, na ktorom bola Veronika Remišová zvolená za predsedníčku, trvala približne dva mesiace.

Podľa medializovaných informácií majú byť vo vedení Za ľudí nespokojní s Remišovou ako predsedníčkou strany. Požadujú preto zvolanie mimoriadneho snemu, na ktorom plánujú o týchto veciach diskutovať. V hre je aj výmena na poste predsedu strany. Najčastejšie sa spomína meno ministerky spravodlivosti Márii Kolíkovej, ktorá opakovane na otázku, či si vie predstaviť seba vo funkcii líderky Za ľudí, odpovedala, že „všetko je možné". Od minuloročných parlamentných volieb navyše stranu opustili poslanci Národnej rady SR Miroslav Kollár a Tomáš Valášek a exposlankyňa parlamentu Andrea Letanovská. Kollár s Letanovskou vstúpili do strany Spolu – občianska demokracia, Valášek sa stal členom hnutia Progresívne Slovensko.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #Veronika Remišová #Za ľudí