Fico hovorí o ďalších podozreniach z možnej manipulácie pri vyšetrovaní

Predseda Smeru Robert Fico hovoril na utorkovej tlačovej konferencii o ďalších podozreniach z možného manipulovania vyšetrovania. Nekonkretizoval prípady, ktoré mohli byť manipulované, ani akej trestnej veci sa mali týkať. Nepovedal, či sa s podozreniami obráti na orgány činné v trestnom konaní.

25.05.2021 18:26
debata (69)
Video

Fico prečítal údajný úradný záznam vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) o tom, že istý svedok s prezývkou „Tiger“ sa mal dohodnúť s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), že ak bude vypovedať v istom konaní, dá mu prokurátor „pokoj a nebude ho riešiť za jeho veci“. Tvrdí, že tento úradný záznam potvrdzuje manipuláciu s trestnými stíhaniami. Vyšetrovateľ, ktorý záznam napísal, je podľa Fica aktuálne činným vyšetrovateľom NAKA a žiadne obvinenie voči nemu nie je.

Šéf strany uviedol, že v zázname spomínaný svedok zrejme chcel kriminalizovať iného človeka, bývalého policajta. Mohlo ísť podľa Fica o pomstu, pretože spomínaný bývalý policajt „natrel tohto svedka v inom konaní“, a preto sa mal dohodnúť s prokurátorom ÚŠP. „Nebudem hovoriť meno bývalého policajta, nebudem radšej hovoriť ani prípady, ktorých sa to dotýkalo,“ uviedol s tým, že chce nechať istú mieru anonymity „statočnému vyšetrovateľovi“, ktorý to odmietol urobiť, keďže mu ponúkali svedka na objednávku.

Robert Fico Čítajte viac Koalícia umožní rokovanie na mimoriadnej schôdzi k stretnutiu v SIS. Dôvodom sú aj Ficove údajné konšpirácie
69 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #Smer #NAKA #Vladimír Pčolinský