Informáciami od SIS sa zaoberá Úrad inšpekčnej služby

Informáciami vyplývajúcimi zo správy Slovenskej informačnej služby (SIS) sa zaoberá Úrad inšpekčnej služby. Inšpekcii ich na ďalšie konanie odovzdal minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Ministerstva vnútra (MV) SR Petra Friese.

01.06.2021 09:42
SIS, Bratislava, informačná služba Foto: ,
Sídlo SIS v Bratislave.
debata (14)

„Úrad inšpekčnej služby v tejto súvislosti koná v rozsahu svojich kompetencií a v medziach zákona, rovnako ako vo všetkých prípadoch patriacich do jeho pôsobnosti,” skonštatovala Friese s tým, že žiadne ďalšie informácie v tejto veci momentálne nie je možné poskytnúť.

Medializované informácie súvisiace so stretnutím špičiek štátu v budove SIS, ale aj správa, ktorá bola prednesená v parlamente a mala sa dostať na verejnosť, budú v stredu témami mimoriadneho rokovania Osobitného kontrolného výboru Národnej rady (NR) SR na kontrolu činnosti SIS.

O stretnutí najvyšších predstaviteľov štátu v SIS, ktoré bolo 17. mája, rokovali minulý týždeň poslanci Národnej rady SR na neverejnej mimoriadnej schôdzi. Inicioval ju Smer. V pléne mal vtedy predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) predniesť správu SIS, ktorá má potvrdzovať existenciu pracovnej skupiny ovplyvňujúcej konania v trestných veciach. Následne mal obsah tejto správy kolovať na verejnosti.

Národný bezpečnostný úrad varoval pred ďalšou distribúciou alebo medializáciou materiálu, ktorý je šírený ako utajovaná správa SIS.

14 debata chyba
Viac na túto tému: #ministerstvo vnútra #SIS #Vladimír Pčolinský
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy