Podnikateľ Jozef Brhel zostáva naďalej väzobne stíhaný

Podnikateľ Jozef Brhel, obvinený v rámci januárovej akcie Mýtnik, zostáva naďalej väzobne stíhaný. Rozhodol o tom v utorok Najvyšší súd (NS) SR. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

01.06.2021 14:37
debata (1)

„Senát 1T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie sudkyne pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku a sám rozhodol tak, že u obvineného J. B. vypustil dôvod kolúznej väzby a menovaného ponechal vo väzbe len z dôvodu útekovej väzby,“ objasnila hovorkyňa. ŠTS vo veci rozhodoval koncom mája.

Jeho obhajca Ľudovít Štanglovič na utorkové rozhodnutie NS SR pre TASR nemohol reagovať, keďže mu nebolo ešte doručené jeho písomné zdôvodnenie. Vyjadrí sa až po jeho doručení. Brhel je vo väzbe od 1. marca.

ŠTS a následne aj NS SR v rámci akcie Mýtnik poslali okrem Jozefa Brhela do väzby štyroch obvinených. Konkrétne jeho brata Petra Brhela, exšéfa finančnej správy Františka I., Janu R. a tiež bývalého šéfa IT sekcie finančnej správy Milana G. Obvinenia sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.

Medzičasom Petra Brhela prepustili na začiatku apríla na príkaz prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) z väzby na slobodu, keďže pominuli jej dôvody.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Jozef Brhel #akcia Mýtnik