Hlas zbiera podpisy na odvolanie Hegera

Nezaradení poslanci Národnej rady (NR) SR pôsobiaci v strane Hlas-SD pokračujú v zbere podpisov na iniciovanie mimoriadnej schôdze parlamentu s cieľom vysloviť nedôveru premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽANO).

09.06.2021 12:27
Peter Pellegrini Foto: ,
Peter Pellegrini
2

Návrh chcú poslanci podať „v takticky vhodnom čase“. Očakávajú preň podporu aj od „koaličných poslancov, ktorým záleží na urýchlenej náprave pomerov na Slovensku“. Pre TASR to uviedla hovorkyňa mimoparlamentného Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková.

Nezaradení poslanci trvajú na tom, že predseda vlády musí odísť zo svojho postu aj s celou vládou. „Okrem absolútneho nezvládania spravovania štátu, permanentného chaosu a rozvratu musí byť voči nim vyvodená zodpovednosť aj za krytie manipulácie vo vyšetrovaní politicky citlivých káuz, o ktorej hovorí tajná správa Slovenskej informačnej služby (SIS),“ uviedla Medveď Macíková.

Igor Matovič / Eduard Heger / Čítajte viac Miroslav Kollár: Vlády Matoviča i Hegera fatálne zlyhali pri manažmente štátu

Nezaradený poslanec pôsobiaci v Hlase-SD Erik Tomáš dodal, že aktuálny škandál v bezpečnostných zložkách nadobúda neskutočné rozmery. Tvrdí, že nejde len o domnienky. Správa SIS podľa neho jasne hovorí, že v prostredí orgánov činných v trestnom konaní pôsobí organizovaná skupina, ktorá sa cez ovplyvňovanie svedkov snaží manipulovať vyšetrovanie viacerých káuz. Deklaroval, že nechcú nikoho chrániť a ak niekto spáchal niečo zlé, zaslúži si trest. Podčiarkol však, že každý má právo na spravodlivý a nezmanipulovaný proces. „Nie je možné, aby sa niečo také dialo bez toho, aby o tom vedeli štátne špičky na čele s Hegerom a (Igorom – pozn. TASR) Matovičom,“ podotkol. Kritizuje premiérov postoj k celej situácii a jeho vyjadrenia.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Hlas