Exriaditeľa sekcie PPA budú aj naďalej stíhať väzobne

Bývalý riaditeľ jednej zo sekcií Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Ľubomír Partika, ktorý je od apríla minulého roka obvinený v kauze Dobytkár, zostáva naďalej väzobne stíhaný. Rozhodol o tom v stredu Najvyšší súd (NS) SR. Informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

09.06.2021 13:59
partika Foto: ,
Ľubomír Partika na zábere z apríla 2020.

„Senát 1T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodnú sťažnosť obvineného Ľubomíra P. proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, ktorým zamietol žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu a väzbu nenahradil alternatívnymi inštitútmi,“ konkretizovala Važanová.

sud, bodor Bödör Čítajte viac Norbert Bödör čelí novému obvineniu v kauze Dobytkár

ŠTS rozhodoval vo veci žiadosti Partiku 18. mája. Je obvinený pre obzvlášť závažné zločiny prijímania úplatku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti, ktorých sa mal dopustiť ako funkcionár PPA. Jeho a niekdajšieho úradníka z ministerstva pôdohospodárstva Mareka K. polícia v rámci rozsiahlej akcie Dobytkár zadržala v apríli. Na začiatku júla 2020 senát NS SR rozhodol, že Partika bude väzobne stíhaný a exúradník bude zase vyšetrovaný na slobode.

Na začiatku júla 2020 polícia v rámci akcie zadržala aj nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra a podnikateľa Petra K. Norbert B. je stále väzobne stíhaný. Obvinení sú z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti v súvislosti s kauzou Dobytkár, v ktorej sú vyšetrované úplatky v PPA podľa posledných oficiálnych správ zatiaľ za viac ako 10 miliónov eur.

debata chyba
Viac na túto tému: #Poľnohospodárska platobná agentúra #NAKA #kauza Dobytkár
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy