Čaputová: Situácia na Zemplíne je náročná, pracovných ponúk nie je dostatok

Situácia na Zemplíne je náročná. Pracovné príležitosti nie sú dostatočne veľké, aby dokázali uspokojiť záujem. Región dlhodobo čelí veľkej nezamestnanosti a ľudia sa musia vyrovnávať s ťažkou sociálnou situáciou. Prezidentka Zuzana Čaputová na to upozornila po piatkovom stretnutí s obyvateľmi a primátorkou Čiernej nad Tisou, ale aj zástupcami a zamestnancami Železničnej spoločnosti Cargo.

18.06.2021 19:57
Zuzana Čaputová / Miroslav Hopta  / Čierna nad... Foto:
Riaditeľ Úseku prevádzky ZSSK Cargo Miroslav Hopta a prezidentka Zuzana Čaputová pri prehliadke prekladiska v Čiernej nad Tisou v rámci pracovného výjazdu na Zemplíne 18. júna 2021
debata (51)

„Bolo to silné a emocionálne stretnutie, pretože ľudia, ktorí v tomto regióne nemajú prácu, to majú nesmierne ťažké. Buď musia za prácou odchádzať do zahraničia alebo do okolitých regiónov. Znamená to, že tu nechávajú svoje deti alebo starých rodičov, aby opatrovali cudzích starých ľudí v zahraničí," skonštatovala Čaputová.

Vyzdvihla statočnosť ľudí, ktorí zažívajú ťažkú sociálnu situáciu. Poukázala tiež na to, ako absurdne a paradoxne musia byť ich optikou vnímané hádky politikov v Bratislave.

Prezidentka sa zaujímala aj o to, ako regiónu pomôcť. „Som veľmi rada, že v blízkom období sa bude rozhodovať o potenciálnych investíciách,“ poznamenala s tým, že vzniknúť by mohlo vyše tisíc pracovných miest. Situáciu chce sledovať aj naďalej.

Prezidentka Zuzana Čaputová počas privítania... Foto: TASR
Zuzana Čaputová / Čierna nad Tisou / Prezidentka Zuzana Čaputová počas privítania občanmi mesta po príchode do Čiernej nad Tisou v rámci pracovného výjazdu na Zemplíne 18. júna 2021

Súčasťou piatkového programu prezidentky bolo aj položenie venca k pamätníku odvlečených na nútené práce v obci Malý Horeš. Jej regionálny výjazd na Zemplíne bude pokračovať aj v sobotu (19. 6.) v obci Borša, kde sa má stretnúť aj s prezidentom Maďarska Jánosom Áderom.

51 debata chyba
Viac na túto tému: #Čierna nad Tisou #Zuzana Čaputová
Flowers