Slovensko čaká žeravý víkend. Príde úľava budúci týždeň?

Teploty na Slovensku počas víkendu môžu dosiahnuť až 35 stupňov Celzia. Je nejaká úľava na obzore?

, 19.06.2021 00:00, aktualizované: 20.06.2021 16:38

VIDEO: Pozrite si predpoveď počasia s meteorológom Danielom Cibulom na víkend a úvod ďalšieho týždňa.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje v nedeľu okrem horúčav aj na búrky. Výstraha prvého stupňa platí pre Žilinský, Trenčiansky a Banskobystrický kraj, a to až do neskorého večera.

Výstrahy pred vysokými teplotami a búrkami platia aj v pondelok a to pre celú krajinu s výnimkou severovýchodného Slovenska.

„S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 65 až 85 km/h,“ píše SHMÚ na svojom webe. Zároveň upozorňuje na možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov, ako sú napríklad stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov.

Naďalej platia výstrahy pred vysokými teplotami. Teplota vzduchu môže dosiahnuť až 35 stupňov Celzia v Bratislavskom a Trnavskom kraji. Platí pre ne výstraha druhého stupňa. Na teploty až do 33 až 34 stupňov Celzia upozorňujú meteorológovia v Banskobystrickom, Trenčianskom, Košickom a Nitrianskom kraji a tiež v niektorých okresoch Prešovského kraja. V týchto platí výstraha prvého stupňa.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
chyba
Viac na túto tému: #počasie