Na severe Záhoria sa ocitli niektoré oblasti pod vodou

V podvečerných hodinách sa nad oblasťou Moravy sformoval výrazný búrkový systém, ktorý zasiahol Záhorie. Ako informuje portál imeteo.sk, komplikácie spôsobil predovšetkým na severe Záhoria, kde sa ocitli niektoré oblasti pod vodou.

, 21.06.2021 21:22

Intenzívna búrka zasiahla aj mesto Holíč. Na mieste zasahujú hasiči, uvádza portál.

Ako upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), v okresoch Skalica a Senica hrozia prívalové povodne. Meteorológovia v tejto súvislosti vydali výstrahu druhého stupňa.

„Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity,“ uvádza SHMÚ na margo vzniku prívalových povodní. Predpokladá sa výskyt sprievodných povodňových javov aj mimo tokov.

VIDEO: Pozrite si predpoveď počasia s meteorológom Petrom Jurčovičom na ďalší júnový týždeň.

SHMÚ upozorňuje aj na vysoké teploty, ktoré sa môžu počas utorka vyskytnúť v Bratislavskom, Trenčianskom, Košickom, Nitrianskom a Trnavskom kraji, v okresoch Vranov nad Topľou, Krupina, Lučenec, Banská Štiavnica, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Žarnovica a Žiar nad Hronom. Výstrahy platia od 13.00 h do 18.00 h.

Druhý stupeň výstrahy pred vysokými teplotami platí najmä pre okresy na juhu Slovenska – Dunajská Streda, Komárno, Levice, Krupina, Veľký Krtíš, Lučenec a Rimavská Sobota. V týchto okresoch očakávajú meteorológovia ojedinele 35 stupňov Celzia. „Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ uviedol SHMÚ.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #SHMÚ #prívalové povodne #prívalové dažde #počasie