Remišová odvolala štátneho tajomníka Antala z orgánov štátnej firmy Slovensko IT

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) odvolala štátneho tajomníka Mareka Antala (Za ľudí) z orgánov štátnej firmy Slovensko IT.

08.07.2021 15:42
Marek Antal Foto:
Štátny tajomník Marek Antal
debata (10)

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI SR) to uviedlo v tlačovej správe, ktorú zaslal odboru komunikácie rezortu.

Dôvodom odvolania je podľa rezortu Remišovej dlhodobá nespokojnosť s Antalovou prácou v štátnej firme. Poslednou kvapkou bol podľa MIRRI SR projekt mobilné ID, ktorý nebol dobre pripravený a kritizovala ho aj samotná IT komunita. O odvolaní Mareka Antala rozhodla Remišová minulý týždeň.

„Prioritou Veroniky Remišovej na čele ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie je dobrá spolupráca s IT komunitou a absolútne bezkorupčné prostredie, bez akýchkoľvek konfliktov záujmov,“ napísalo MIRRI SR v stanovisku.

Rezignáciou Mareka Antala na post štátneho tajomníka MIRRI SR sa bude Remišová zaoberať po návrate zo zahraničnej cesty, keďže sa aktuálne nachádza v bulharskej Sofii, kde zastupuje Slovensko na summite Iniciatívy Trojmorie.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #Veronika Remišová #Marek Antal
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy