Mikulec podáva trestné oznámenie pre príspevok spájajúci ho so smrťou Lučanského

Šéf rezortu vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) podáva trestné oznámenie pre príspevok na sociálnej sieti, ktorý ho spája so smrťou bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Minister o tom informoval na sociálnej sieti.

16.07.2021 17:40
Roman Mikulec Foto:
Minister vnútra Roman Mikulec
debata (83)

Mikulec podotkol, že sa v piatok na sociálnej sieti objavil príspevok, ktorý ho spája so smrťou generála Lučanského a označuje ho za objednávateľa vraždy.

„Stránka, ktorá tento blud zverejnila, vznikla len pred niekoľkými hodinami a to, samozrejme, tiež o niečom svedčí. Na adminov stránky Národná Protikorupčná jednotka SR podávam trestné oznámenie a svoje skutočne ‚závažné‘ zistenia môžu prezentovať pred orgánmi činnými v trestnom konaní,“ podotkol.

„Pán Mikulec počas svojho pôsobenia vo funkcii ministra vnútra nenavštívil Ústav na výkon väzby a Ústav na výkon trestu odňatia slobody Prešov, pričom vstup do chráneného objektu zboru bez preukázania totožnosti a oprávneného záujmu nie je možný ani pre ministra vnútra SR,“ sprostredkoval vyjadrenie Zboru väzenskej a justičnej stráže.

Generál Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa 29. decembra 2020 v ústave na výkon väzby a trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu.

Pohreb generála Milana Lučanského v Štrbe. Čítajte viac Ďalšie otázniky okolo zranení Lučanského, zástupca rodiny dal trestné oznámenie
83 debata chyba
Viac na túto tému: #trestné oznámenie #Milan Lučanský #Roman Mikulec
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy