Covidu podľahli ďalšie tri osoby, plne zaočkovaných je takmer 1,9 milióna osôb

Za nedeľu odhalilo PCR testovanie na Slovensku štyri nové prípady koronavírusu z 1 168 testov (pozitivita 0,34 percenta). Pribudli tri úmrtia na pľúcnu formu covidu, celkovo už tomuto infekčnému vírusovému ochoreniu podľahlo 12 527 osôb.

19.07.2021 10:11
Očkovanie / Vakcína / Foto:
Očkovanie proti covidu v obchodnom centre Eperia na Ulici Arm. Gen. Svobodu na sídlisku Sekčov v Prešove jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson.
debata (7)

Počet hospitalizovaných s potvrdeným koronavírusom, resp. podozrením naň sa nemení už štvrtý deň v rade, v nemocniciach je 95 pacientov.

Proti covidu zaočkovali ďalších 1 720 osôb, prvú dávku vakcíny dostalo už vyše 2,2 milióna osôb, z toho aj druhú dávku vakcíny dostalo 1 887 465 ľudí.

Celkový počet neaktívnych prípadov je 717 327 (+ 1 185). Ide o osoby, ktoré prekonali koronavírus či už s klinickým obrazom alebo bezpríznakovo a od zistenia pozitívneho testu uplynuli 2 až 4 týždne u ambulantne liečených pacientov a 6 týždňov u hospitalizovaných pacientov.

Všetky krajiny sveta prešli vzhľadom na obrovské počty pozitívnych prípadov a chorých osôb na vykazovanie neaktívnych prípadov, nakoľko zisťovanie pretrvávania zdravotných ťažkostí u takéhoto množstva postihnutých osôb nie je reálne možné.

Informovalo o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na stránke covid19.nczis­k.sk, a ministerstvo zdravotníctva na stránke korona.gov.sk.

© Autorské práva vyhradené

7 debata chyba
Viac na túto tému: #koronavírus #Covid-19
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy