Štatistici varujú pred podvodníkmi, úrad u ľudí neoveruje správnosť údajov zo ščítania

Štatistický úrad SR upozorňuje obyvateľov, aby si dávali pozor na podvodníkov. Tí sa môžu vydávať za pracovníkov Štatistického úradu a predstierať, že chcú skontrolovať správnosť údajov, ktoré ľudia zadali pri sčítaní obyvateľov, domov a bytov.

19.07.2021 12:40
Sčítanie obyvateľov Foto:
Ilustračná snímka počas sčítania obyvateľov, domov a bytov na kontaktnom mieste na Základnej škole Spartakovskej v Trnave v pondelok 3. mája 2021
debata

V tlačovej správe to uviedla hovorkyňa ŠÚ SR pre sčítanie obyvateľov Jasmína Stauder. Na ŠÚ SR sa obrátila jedna obyvateľka s tým, že dostala list, v ktorom ju ŠÚ SR informuje, že k nej prídu vykonať kontrolu správnosti informácií uvedených pri sčítaní. ŠÚ SR upozorňuje ľudí, že žiadne takéto kontroly nevykonáva.

„Zber údajov od obyvateľov bol ukončený, žiadne kontroly doma u obyvateľa vykonávať nebudeme a ani dodatočne požadovať žiadne údaje od obyvateľa. Podobný list v schránke je pokus o podvod. Prosíme obyvateľov, aby nikoho pod takouto zámienkou nevpúšťali do svojho obydlia, aby neposkytovali nikomu žiadne osobné informácie,“ zdôraznila Stauder.

Štatistický úrad vyzýva ľudí, aby v prípade zaznamenania podobných aktivít okamžite kontaktovali políciu.

debata chyba
Viac na túto tému: #Štatistický úrad #podvodníci #sčítanie obyvateľov 2021