Mikulec: Protesty na hraniciach pendlerom nepomôžu

Ľudia, ktorí chcú pendlovať, musia dodržiavať pravidlá. Ak sa sťažujú na to, že ich niekto po prvej dávke vakcíny proti covidu nepovažuje za plne zaočkovaných, tak sa majú obrátiť na ústavný súd. Po rokovaní vlády to povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) s tým, že ich protesty na hraniciach nevníma pozitívne. Najbližšie protesty sa očakávajú v stredu poobede.

21.07.2021 14:03
Roman Mikulec Foto: ,
Minister vnútra Roman Mikulec
debata (37)

Mikulec hovorí, že nemá zmysel, aby pendleri blokovali hraničné priechody. Znepríjemňujú tak život všetkým, ktorí chcú cestovať a vytvárajú tak zbytočné napätie. „Absolútne nič im to nepomôže, takáto diskusia nie je konštruktívna,“ skonštatoval minister.

K protestom pendlerov bude rezort vnútra pristupovať podľa zákonných možností. Pendleri mali podľa ministra dostatok času na to, aby sa zaočkovali.

Pendleri v stredu na 17:00 avizovali blokádu vybraných hraničných priechodov s ČR, Rakúskom a Maďarskom. Nepáčia sa im totiž nové podmienky pre vstup do SR. Od pondelka 19. júla totiž platí, že nezaočkovaní pendleri sa pri vstupe do SR musia preukázať negatívnym výsledkom RT-PCR testu nie starším ako sedem dní.

Od pondelka 19. júla sa upravili pravidlá vstupu osôb na Slovensko, ktoré boli zaočkované zatiaľ len jednou dávkou vakcíny proti covidu. Už v prvý deň po návrate sa budú môcť dať otestovať PCR testom a pri negatívnom výsledku ukončiť karanténu.

Ide o pravdu, Juraj Martiny Čítajte viac Zástupca pendlerov Martiny v Ide o pravdu: Blokáda v stredu bude. Nájdete nás na hranici s Maďarskom, Rakúskom a Českom
37 debata chyba
Viac na túto tému: #pendleri #Roman Mikulec #protesty na hraniciach