V Bratislavskom kraji doposiaľ evidujú 56 prípadov delta variantu koronavírusu

V Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) doposiaľ evidujú celkovo 56 prípadov variantu delta nového koronavírusu. Informuje o tom Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave s tým, že v období od 26. júna do 9. júla zaznamenal 43 pozitívnych, u ktorých sa sekvenovaním vzoriek biologického materiálu potvrdil variant delta. Z nich sa 30 osôb vrátilo zo zahraničia vrátane ich úzkych kontaktov.

27.07.2021 14:07
debata (26)

Išlo najmä o pobyty v zahraničí ako služobná cesta, dovolenka či návrat z krajiny trvalého pobytu na Slovensko za prácou. „Variant delta bol zistený aj u osôb, ktoré v zahraničí neboli, pričom išlo najmä o úzke kontakty týchto pozitívnych osôb, prípadne sporadický výskyt prípadov bez vzájomnej spojitosti. Tieto osoby nemali vedomosť o kontakte s pozitívnou osobou na COVID-19,“ spresnil úrad. Väčšina z týchto ľudí nebola zaočkovaná proti ochoreniu COVID-19. Pozitívne prípady sa vyskytli vo všetkých okresoch Bratislavského kra­ja.

Pozitívne testovaným osobám bola podľa RÚVZ Bratislava nariadená domáca izolácia a taktiež karanténa u osôb, ktoré prišli do úzkeho kontaktu s infikovanými osobami.

26 debata chyba
Viac na túto tému: #koronavírus #Covid-19 #mutácia delta