Žilinka zatiaľ nepodal návrh na disciplinárne stíhanie Lipšica

Generálny prokurátor Maroš Žilinka zatiaľ nepodal návrh na disciplinárne konanie voči špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi za jeho vyjadrenie pre médiá k uzneseniu Úradu inšpekčnej služby o vznesení obvinenia voči svedkom vo viacerých kauzách.

, 30.07.2021 08:38, aktualizované: 10:34
Maroš Žilinka Foto:
Generálny prokurátor Maroš Žilinka
debata (145)

„Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka vo veci koná, podrobnosti jeho postupu zatiaľ konkretizovať nebudeme,“ uviedla hovorkyňa Generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

O tom, že generálny prokurátor už mal podať návrh na disciplinárne konanie proti Lipšicovi, informovalo ako prvé Rádio Slovensko.

Žilinka v stredu kritizoval Lipšica za jeho vyjadrenia k uzneseniu Úradu inšpekčnej služby o vznesení obvinenia voči svedkom v kauze Očistec. Podľa Žilinku bezprecedentne postupoval v rozpore so zákonným princípom zdržanlivosti prokurátora a spôsobom, ktorý neprispieva k zvyšovaniu dôveryhodnosti prokuratúry.

Ako zdôraznil, princíp zdržanlivosti platí pre všetkých prokurátorov. Myslí si, že Lipšic zabudol, že už nie je advokátom, ale špeciálnym prokurátorom.

Maroš Žilinka Čítajte viac Žilinka sfúkol Lipšica. Dôvodom je vojna policajtov

Lipšic reagoval, že relevantné podozrenia týkajúce sa integrity vedených trestných stíhaní je potrebné preveriť. „Malo by sa tak však diať len zákonným spôsobom a bez toho, aby bola verejnosť zavádzaná nepravdivými informáciami, čo sa malo diať v tomto prípade,“ poznamenal na sociálnej sieti.

Tvrdí, že v médiách boli opakovane zverejňované nepravdivé informácie, a preto považoval za povinnosť sa vyšetrovateľov a prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorí sú činní v týchto veciach, zastať.

lipšic žilinka Čítajte viac Lipšic odpovedá Žilinkovi: Sú chvíle, kedy sa nesmie mlčať
145 debata chyba
Viac na túto tému: #Daniel Lipšic #Maroš Žilinka #disciplinárne stíhanie
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy