Pre Podhájsku polícia vypočúva svedkov, nikoho zatiaľ neobvinila

V rámci vyšetrovania kúpaliska Podhájska boli dokončené analýzy znaleckých posudkov a listinnej dokumentácie. Aktuálne v prípade prebiehajú výsluchy svedkov. Pre TASR to uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

02.08.2021 15:14
SR polícia zásah Podhájska termálne kúpalisko NRX Foto: ,
Policajná akcia Prameň v objekte termálneho kúpaliska Podhájska vo štvrtok 20. augusta 2020.
debata (17)

„Momentálne nie je vznesené obvinenie žiadnej osobe. O takomto postupe bude rozhodnuté po dokončení výsluchov svedkov,“ povedal Slivka s tým, že je predčasné hovoriť o následkoch pre prevádzkovateľa kúpaliska.

V prípade kúpaliska ide o trestný čin krádeže v súbehu so zločinom ohrozenia a poškodenia životného prostredia a v súbehu s obzvlášť závažným zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti, spáchaného formou spolupáchateľstva, priblížil Slivka.

Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) zistila, že kúpalisko Podhájska čerpalo vodu z geotermálneho vrtu a využívalo ju v bazénoch bez platného oprávnenia. Jedno z predložených rozhodnutí o oprávnení čerpať vodu z geotermálneho prameňa bolo pozmenené, jeho platnosť vypršala v roku 1994. Kúpalisko podľa SIŽP vypúšťalo dlhé roky znečistenú vodu z bazénov odpadovými rúrami do miestneho potoka Liska a odtiaľ do rieky Žitava nelegálne. Najnovšie zistenia ukazujú, že voda v bazénoch mala niekoľkonásobne prekročenú rádioaktivitu.

17 debata chyba
Viac na túto tému: #Podhájska