Kollár spomína prípadnú rekonštrukciu vedenia rezortu vnútra, má sa zísť koalícia

Koaliční lídri sa majú ešte do konca augusta rozprávať o fungovaní ministerstva vnútra. Pre Sme rodina je podľa lídra Borisa Kollára dôležité vedieť, ako sa bude situácia riešiť, "prípadne rekonštruovať vedenie".

18.08.2021 11:03 , aktualizované: 14:58
Roman Mikulec Foto:
Minister vnútra Roman Mikulec
debata (37)

Ešte koncom júla Kollár avizoval, že chce na mimoriadnej koaličnej rade riešiť otázku zotrvania ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) a policajného prezidenta Petra Kovaříka vo funkciách.

„Vzhľadom na dovolenkové obdobie sme sa ešte nestretli, ale táto téma je stále aktuálna. Do konca augusta sa ako politickí lídri určite stretneme a budeme sa rozprávať o tom, akým spôsobom ministerstvo vnútra funguje, pretože je tam množstvo otáznikov, ktoré sa týchto vecí týkajú. Je pre nás dôležité vedieť, akým spôsobom to budeme riešiť, prípadne rekonštruovať vedenie,“ uviedol Kollár.

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) na stredajšej tlačovej konferencii povedal, že mimoriadna koaličná rada k Mikulcovi zrejme nebude. „Vyzerá to tak, že mimoriadna koaličná rada k tomu nebude, pretože budeme zasadať budúci týždeň. V pondelok máme riadnu koaličnú radu,“ skonštatoval s tým, že koalícia o tejto téme rokuje aj mimo koaličnej rady.

Hnutie Sme rodina ešte koncom júla kritizovalo Kovaříka aj Mikulca, hovorilo o vážnych výhradách v oblasti marenia vyšetrovania káuz či zametania vecí pod koberec. Kritizovalo tiež blokovanie júlovej schôdze o odvolávaní Mikulca zo strany koalície.

Roman Mikulec Čítajte viac Odvolávanie Mikulca sa presúva na september

Jeho odvolávanie sa napokon presunulo na september. Minister vnútra vtedy deklaroval, že je pripravený zodpovedať hnutiu Sme rodina všetky otázky týkajúce sa súčasnej situácie, ak bude záujem o konštruktívnu debatu.

Práve predstavitelia hnutia Sme rodina vyjadrili v poslednej dobe nespokojnosť s pôsobením Mikulca na pozícii ministra vnútra. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak svojho času povedal, že Mikulec nezvláda výkon svojej funkcie a na ministerstve má chaos. Predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský sa dokonca nedávno nechal počuť, že by mal Mikulec zo svojej funkcie odstúpiť.

Roman Mikulec Čítajte viac Krajniak: Minister vnútra Mikulec sa stráca v tom, čo sa mu deje v rezorte

Naopak, ministrovi vnútra vyjadrilo podporu hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), strana Sloboda a Solidarita (SaS) či strana Za ľudí. Zvolanie mimoriadnej koaličnej rady požadoval predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).

37 debata chyba
Viac na túto tému: #Koaličná rada #odvolávanie ministra #Roman Mikulec