Takmer 97 percent hospitalizovaných s covidom v tomto roku bolo nezaočkovaných

Takmer 97 percent hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 bolo nezaočkovaných. Štatistika sa týka obdobia od 1. januára do 31. júla 2021. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnil Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR na sociálnej sieti.

20.08.2021 15:14
nemocnica, lekár, zdravotníctvo Foto:
debata (264)

V sledovanom období evidoval Epidemiologický informačný systém na infekčných oddeleniach alebo na reprofilizovaných oddeleniach 16 117 hospita­lizovaných. „Pozitívnu očkovaciu anamnézu malo 508 hospitali­zovaných, t. j. 3,1 percenta. Neočkovaných bolo 15 609 hospita­lizovaných pacientov,“ podotkli hygienici.

Zdôraznili, že výskumy a aj národné štatistiky potvrdzujú, že sa očkovaním významne znižuje pravdepodobnosť infikovania sa ochorením COVID-19. „V ojedinelých prípadoch síce môže dochádzať k infekcii aj u zaočkovaných osôb, no dáta dokazujú, že majú miernejší priebeh ochorenia a je len malá pravdepodobnosť, že plne očkované osoby budú hospitalizované v nemocnici,“ dodali.

Hygienici podotkli, že očkovaním sa napomáha aj ostatným pacientom s inými vážnymi chorobami. „Ak zabránime preťaženiu zdravotného systému, pacienti sa dostanú k svojej prehliadke, vyšetreniu a potrebnej liečbe,“ doplnili s tým, že klinické skúšanie preukázalo vysokú účinnosť vakcín aj v prípade osôb, ktorým objektívne hrozí ťažký priebeh ochorenia COVID-19. A to astmatikom, ľuďom s chronickým ochorením pľúc, cukrovkou, vysokým krvným tlakom, ochorením pečene či obezitou.

Vakcína / Koronavírus / Očkovanie / Covid / Čítajte aj ŠÚKL eviduje vyše 850 závažných podozrení na nežiaduce účinky vakcín
264 debata chyba
Viac na túto tému: #ÚVZ #koronavírus #Covid-19
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy