Zaregistrovaných na podujatia s pápežom je okolo 33-tisíc ľudí

Na septembrové podujatia počas návštevy Svätého Otca na Slovensku je zatiaľ zaregistrovaných okolo 33-tisíc ľudí. Pre TASR to v stredu potvrdil hovorca Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Martin Kramara.

25.08.2021 15:43
debata (37)

V Prešove je zaregistrovaných okolo 10-tisíc ľudí, v Košiciach sa číslo pohybuje okolo 7000. Najväčší záujem zo strany ľudí je o Šaštín. Zaregistrovaných je tam podľa slov Kramaru okolo 16-tisíc ľudí. Hovorca KBS poznamenal, že celkovo je zatiaľ záujem ľudí nižší. „Povzbudzujeme, aby si to ľudia nenechali na poslednú chvíľu,“ povedal.

Zároveň hovorca KBS potvrdil, že na zmenu podmienok, aby na podujatia s hlavou katolíckej cirkvi mohli prísť aj iní ľudia ako len tí zaočkovaní, sa pýtali viackrát ešte pred spustením registrácie. „Viackrát nám bolo jednoznačne povedané, že to nie je možné,“ uzavrel Kramara.

Nad zmenami podmienok účasti občanov na návšteve pápeža Františka na Slovensku sa aktuálne neuvažuje. Povedal to premiér Eduard Heger (OĽANO) pred stredajším rokovaním vlády. Neuvažuje o tom ani minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Pápež František na septembrovej (12. – 15. 9.) návšteve Slovenska zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca.

37 debata chyba
Viac na túto tému: #pápež František #návšteva pápeža Františka na Slovensku