Bývalí policajti Zetocha a Mihálik z kauzy Očistec zostávajú vo väzbe

Bývalí policajní funkcionári Marián Zetocha a Milan Mihálik, obvinení v kauze Očistec, zostávajú vo väzbe. Rozhodol o tom Najvyšší súd (NS) SR, keď na podklade sťažnosti prokurátora zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorým boli obvinení prepustení z väzby na slobodu. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

27.08.2021 11:19
debata

„Senát 2T Najvyššieho súdu na podklade sťažnosti prokurátora zrušil uznesenie ŠTS zo 6. augusta, ktorým boli obvinení Marián Z. a Milan M. prepustení z väzby na slobodu, a sám rozhodol tak, že oboch obvinených ponechal v kolúznej a preventívnej väzbe,“ spresnila hovorkyňa. Dodala, že senát väzbu nenahradil žiadnymi inými inštitútmi.

Obaja boli zadržaní a obvinení v rámci minuloročnej policajnej akcie Očistec. V prípade padli obvinenia pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zneužívania právomoci verejného činiteľa a pre zločin korupcie. Okrem iných je v prípade obvinený aj bývalý policajný prezident Tibor Gašpar, ako aj ďalší vysokopostavení policajní exfunkcionári.

debata chyba
Viac na túto tému: #kauza Očistec