Pri Skalici spadlo malé lietadlo, zahynuli tri osoby

V katastri obce Mokrý Háj v okrese Skalica sa v piatok zrútilo malé štvormiestne lietadlo. V čase nehody sa v lietadle nachádzali tri osoby, ktoré zasahujúci hasiči našli bez známok života. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Katarína Križanová.

27.08.2021 12:08 , aktualizované: 12:31
lietadlo trosky Foto:
Trosky zrúteného lietadla.
debata (25)

Po príchode na miesto udalosti vykonali príslušníci prieskum a začali s hasením požiaru lietadla, ktoré po páde na zem zachvátili plamene.

„Požiar sa im podarilo lokalizovať, momentálne pracujú hasiči zo Skalice so sídlom v Holíči na jeho likvidácii. Ide o lietadlo registrované v Českej republike,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave Lena Košťálová.

„Podľa prvotných informácií z linky 112 k pádu došlo neďaleko časti Mokrý Háj. Po páde sa malo lietadlo vznietiť. Nehoda si vyžiadala tri obete a pravdepodobne išlo o posádku z Českej republiky. Všetky okolnosti pádu preverujeme. Na miesto bol privolaný aj letecký úrad. Bližšie informácie poskytneme, keď to situácia vo vyšetrovaní dovolí,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave na sociálnej sieti.

25 debata chyba
Viac na túto tému: #zrútenie lietadla