V Španielsku zadržali piťovca Rajeckého obvineného z podplácania Makóa

Obvineného Tomáša Rajeckého, ktorý mal podplácať bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa, mali zadržať v Španielsku.

30.08.2021 13:58
Tomáš Rajecký Foto:
Tomáš Rajecký
debata (14)

Potvrdil to jeho obhajca Adrián Kucek s tým, že ho o tom informovala rodina obvineného. Na zadržanie upozornil spravodajský portál plus.noviny.sk. Uviedol, že Rajeckého vydanie na Slovensko bude podliehať medzinárodným dohovorom o spolupráci, čo môže trvať niekoľko dní až týždňov.

Na údajného člena skupiny tzv. piťovcov bol vydaný medzinárodný a európsky zatykač. Obvineniu z podplácania Makóa v súvislosti s ilegálnou výrobou a distribúciou cigariet čelí aj konkurzný právnik Zoroslav Kollár.

Zoroslav Kollár čelí aj ďalším obvineniam. Spolu s bývalým predsedom Okresného súdu Bratislava III Davidom Lindtnerom a bývalou podpredsedníčkou Najvyššieho súdu Jarmilou Urbancovou ho zadržali vlani v októbri v rámci akcie Víchrica.

Obvinili ich zo zločinu prijímania úplatku. Zoroslav Kollár je obvinený zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu. Od marca čelí aj obvineniu z poskytnutia úplatku bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Vladimírovi Pčolinskému a exnámestníkovi SIS Borisovi Beňovi, aby ho nesledovali.

14 debata chyba
Viac na túto tému: #Španielsko #Ľudovít Makó #Tomáš Rajecký