Nevedia, čo chce oznámiť. Ministri si počkajú na výstup Kovaříka

Viacerí ministri si chcú počkať na výstup z tlačovej besedy policajného prezidenta Petra Kovaříka.

31.08.2021 10:44
Peter Kovařík Foto:
Prezident Policajného zboru Peter Kovařík.
debata (9)

Uviedli to pred utorkovým rokovaním vlády. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) si vie predstaviť, že policajný prezident je pod veľkým tlakom.

Naď zároveň vyzval na opatrnosť pri hodnotení obvinení vznesených voči Kovaříkovi. Policajného prezidenta zatiaľ nevyzýva na to, aby sa vzdal funkcie.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) si chce tiež počkať, k čomu a ako sa vyjadrí policajný prezident počas popoludňajšej tlačovej konferencie. Nevie povedať, čo chce policajný prezident oznámiť.

Roman Mikulec Čítajte viac Mikulec začal riešiť Kovaříka

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) v pondelok avizoval, že podnikne ďalšie kroky voči Kovaříkovi. Jedným z riešení je podľa neho aj postavenie mimo služby, no na to musia byť splnené podmienky. Mikulec tiež zopakoval, že šéfovi polície dôveruje a je presvedčený o tom, že nezastavil policajnú akciu.

Krajská prokuratúra v Bratislave obvinila 26. augusta Kovaříka zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Mal zmariť prebiehajúci zásah zadržiavania, ako aj vykonanie trestnoprocesných úkonov s obvinenými osobami Matejom Zemanom a Petrom Petrovom Kovařík obvinenie odmieta.

Šéf polície vyzval prokuratúru, aby začala trestné stíhanie pre uniknutie dokumentu o vznesení mu obvinenia na verejnosť. Poukázal na to, že uznesenie nikomu neodovzdal, nekopíroval a nezverejnil.

Peter Kovařík kovarik Čítajte viac Kovařík vyzýva prokuratúru, aby začala trestné stíhanie pre uniknuté uznesenie
9 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Kovařík