Hlas kritizuje koaličných 74,50 eura pre deti

Pomoc pre rodiny na začiatku školského roka je nedostatočná.

02.09.2021 13:09
debata (10)

Vyhlásili to predstavitelia mimoparlamentného Hlasu. Kritizujú, že rezort práce odklepol jednorazový príspevok pre deti do 18 rokov len vo výške 74,50 eura, keďže poslanci strany navrhovali jednorazový príspevok vo výške 300 eur. Kritizujú tiež zrušenie obedov zadarmo a nedostatok antigénových testov pre samotestovanie žiakov.

otec, dieťa, bábätko Čítajte viac Rodičia si mimoriadne polepšia. V októbri dostanú 100 eur na dieťa

Podpredseda Hlasu a poslanec parlamentu Erik Tomáš uviedol, že spolu s kolegami navrhovali jednorazový tzv. covidový príspevok vo výške 300 eur pre každé nezaopatrené dieťa. Vládna koalícia ho podľa neho vtedy odmietla s tým, že príde s vlastným riešením. Tomáš pripomenul, že minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) rozhodol o jednorazovom príspevku na dieťa vo výške 333 eur, ale len rodinám, ktoré sa dostali do hmotnej núdze počas pandémie. Mal tiež prisľúbiť, že rozšíri okruh rodín, ktoré dostanú podporu. Napokon vláda pred pár dňami schválila jednorazový príspevok vo forme navýšenia prídavku na dieťa o 74,50 eura. Za mesiac september teda dostanú rodičia celkovo 100 eur na dieťa.

Podpredsedníčka strany Zuzana Dolinková tiež dodala, že testov na domáce antigénové testovanie žiakov je málo a rodičia sú odkázaní ich kupovať sami. Kritizuje za to ministerstvo školstva, ktoré ich malo zabezpečiť.

škola, žiaci Čítajte viac Všetky školy otvorili svoje brány, Čaputová upozornila na klímu
10 debata chyba
Viac na túto tému: #školský rok #Hlas
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy