Obžalovaní z vraždy „pre pocit" sa chcú dohodnúť, Lipšic nemá záujem

Rudolf D. a Milan J., ktorí čelia obžalobe pre úkladnú vraždu „pre pocit", uznávajú svoju vinu a majú záujem o dohodu o vine a treste.

09.09.2021 10:02, aktualizované: 10:22
debata (78)

Uviedli to na začiatku dnešného hlavného pojednávania na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, ktorý je prokurátorom v tomto prípade, však v tomto štádiu konania dohodu odmietol. Dôvodmi sú podľa neho skutočnosti, ktoré sú uvedené v obžalobe.

Po prednesení obžaloby obaja obžalovaní opätovne priznali vinu. „Skutok, ktorý mi je kladený za vinu, sa naozaj tak stal," povedal Rudolf D. Milan J. zase skonštatoval, že je vinný zo skutku podľa obžaloby. Súd vyhlásenia dvojice obžalovaných prijal. Dokazovanie sa bude preto vykonávať iba ohľadom uloženia trestov a náhrady škody poškodeným.

Na procese sú prítomní aj rodičia obete. „Môžete sa hanbiť," uviedol emocionálne otec obete smerom k obžalovaným. Na proces podľa vlastných slov prišiel, aby sa im pozrel do očí.

Vražda sa stala v presne neustálenom čase na prelome januára a februára tohto roku v Martine. Dvaja muži mali podľa prokuratúry svoju obeť, príležitostného murára Jozefa, zavraždiť len preto, lebo jeden z nich chcel vraj zistiť, „aké to je zabiť človeka“. Obžalovaní Jozefa nalákali do opusteného krytu civilnej obrany pod zámienku pitia alkoholu. Tam ho napadli dreveným hranolom a kopali ho do hlavy a iných častí tela. Predtým sa ho Rudolf D. opýtal „aký je to pocit, že tejto noci zomrie". Útok trval podľa obžaloby približne 30 minút, pričom obeti jeden z obžalovaných aj skočil na krk. Jeden z dvojice následne podrezal obeti hrdlo sklennou črepinou. Dôvodom bolo, že chcel vidieť mozog obete.

nôž, krv, zranenie Čítajte viac Dvaja muži v Martine chceli zistiť, aké to je zabiť človeka
78 debata chyba
Viac na túto tému: #vražda #Martin #Daniel Lipšic #Špecializovaný trestný súd
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy