Heger zvolal pre situáciu v polícii bezpečnostnú radu

Premiér Eduard Heger (OĽANO) zvolal na štvrtok poobede rokovanie bezpečnostnej rady. Chce na nej predstaviť plán, ako bude riešiť situáciu v polícii. Informoval o tom pred zasadnutím vlády.

16.09.2021 09:05, aktualizované: 09:44
debata (125)

VIDEO: Podľa premiéra Eduarda Hegera na Slovensku vznikla organizovaná sieť ľudí, pre ktorých polícia, prokuratúra, súdy boli len nástrojom na zabezpečnie beztrestnosti. Odpor týchto ľudí voči vláde zákona silnie, hovorí premiér. “Ľudia, ktorí dnes v ťažkých podmienkach bojujú o spravodlivosť, týchto ľudí neopustíme a preto chcem aj občanov poprosiť, aby vydržali, pretože verím, že mafia a korupcia budú porazené,” povedal Heger v utorok.

Ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina) situácia v polícii neprekvapuje, pretože už dlhšie poukazovali na podozrenia, ktoré treba prešetriť. „Čo ma šokovalo, bol rozsah, akým prebiehali tie trestné konania,“ podotkol. Krajniak si myslí, že by sa vláda mala zamyslieť, ako nastaví systém bŕzd a protiváh, a to tak, aby sa nikde za žiadnych okolností nemohli manipulovať trestné konania.

Ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi (OĽANO) sa nepáči realita, ktorá je tak v rámci Policajného zboru, ako aj v prokuratúre. „Treba urobiť nejaké zásadné rozhodnutie. Keď máte dve strany, tak predpokladám, že sú tam dve skupiny, a treba dobre zvážiť každý ďalší krok,“ skonštatoval Naď.

VIDEO: Sulík: Vojnu policajtov musí riešiť vláda.

V poslednej dobe zadržali viacerých členov bezpečnostných zložiek, naposledy sa tak udialo v pondelok. Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby zadržal príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry. Obvinili ich zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. Niektorých obvinili v trestnej veci ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov. Budú ich stíhať väzobne. Viacerí politici už hovoria v súvislosti s dianím o vojne v polícii.

125 debata chyba
Viac na túto tému: #Eduard Heger #vojna policajtov
Flowers