Gašparovi zrušili preventívnu väzbu, v kolúznej zostáva

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar a tiež Róbert Krajmer a Milan Mihálik zostávajú naďalej vo väzbe. Senát Najvyššieho súdu (NS) SR na neverejnom zasadnutí rozhodol, že dôvod kolúznej väzby u obvinených aj naďalej trvá. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

21.09.2021 18:22
gašpar Foto: ,
Tibor Gašpar na zábere z mája 2021.
debata (8)

„Senát 3T Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí v trestnej veci PaedDr. Tibora G., Mgr. Róberta K. a Mgr. Milana M. čiastočne vyhovel sťažnostiam obvinených v zmysle zúženia rozsahu väzobných dôvodov s tým, že bol u obvinených vypustený dôvod preventívnej väzby,“ uviedla Važanová. Senát súčasne rozhodol, že dôvod kolúznej väzby u obvinených aj naďalej trvá.

Gašpar a ďalší policajní exfunkcionári boli zadržaní v rámci vlaňajšej policajnej akcie Očistec. V prípade padli obvinenia pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zneužívania právomoci verejného činiteľa a pre zločin korupcie. Vo väzbe sú preto, aby nemohli ovplyvňovať svedkov na slobode a pokračovať v trestnej činnosti.

Marian Repa aktual Čítajte viac Policajný masaker
8 debata chyba
Viac na túto tému: #Tibor Gašpar #NAKA #Róbert Krajmer #kauza Očistec