"Influencerka" Zuzana Plačková ani jej manžel nebudú väzobne stíhaní

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku zobral vo štvrtok do väzby šiestich z desiatich obvinených v rámci pondelňajšej protidrogovej akcie NAKA. Influencerka Zuzana Plačková a ani jej manžel René Strausz do väzby nepôjdu. Polícia ich viní z účasti na zločineckej skupine a z drogovej trestnej činnosti.

30.09.2021 16:19, aktualizované: 16:42
Zuzana Plačková/ René Strausz / Foto: ,
Zuzana Plačková a jej manžel René Strausz (vpravo) odchádzajú zo Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, 30. september 2021
debata (167)

VIDEO: Plačkovú prepustili: Nie sme odkázaní na to, aby sme vykonávali takúto činnosť.

„Sudca pre prípravné konanie ŠTS rozhodol o vzatí do väzby šiestich osôb – T.G., P.Š, P.D., M.Š., D.L., I.P., ktoré sú obvinené zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, ako aj z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok. Dôvodom väzby u obvinených je obava z pokračovania v trestnej činnosti, teda preventívna väzba,“ objasnila hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Influencerka Zuzana Plačková a ani jej manžel...
Influencerka Zuzana Plačková a ani jej manžel...
+4Influencerka Zuzana Plačková a ani jej manžel...

Ako dodala, sudca pre prípravné konanie štyroch obvinených Lukáša M., Mareka C., Reného S. a Zuzanu S. P. do väzby nevzal a prepustil ich zo zadržania na slobodu. „Dôvodom bolo konštatovanie sudcu pre prípravné konanie o neexistencii dôkazov, ktoré by preukazovali dôvodné podozrenie, že sa títo obvinení dopustili skutku, za ktorý im bolo vznesené obvinenie. Preto v ich prípade ďalej ani neskúmal naplnenie existencie dôvodov či už útekovej, kolúznej, prípadne preventívnej väzby,“ vysvetlila Kudjáková.

631165978 Čítajte viac Odborník na komunikáciu: Plačková vedela 'robiť šou'. Ako Mojsejovci

Podľa nej súčasne nebolo vyhovené návrhu prokurátora na ustálenie existencie dôvodov kolúznej väzby v prípade šiestich osôb. „Tieto boli vzaté do preventívnej väzby najmä s prihliadnutím na podozrenie na dlhšiu dobu páchania trestnej činnosti z ich strany. Rozhodnutie súdu je voči dvom osobám prepusteným zo zadržania právoplatné. Prokurátor podal sťažnosť voči nevzatiu do väzby dvoch osôb, zvyšných šesť obvinených podalo sťažnosť proti vzatiu do väzby,“ dodala. O sťažnostiach bude rozhodovať Najvyšší súd 7. októbra 2021.

VIDEO: Plačkovú a Strausza priviezli vypočuť si rozhodnutie sudcu.

NAKA v rámci protidrogovej akcie na západe Slovenska obvinila 15 osôb z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti. Zaistila viac ako deväť kilogramov pervitínu. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry dal návrh na väzobné stíhanie na desiatich z nich, vrátane údajného šéfa skupiny Tibora G.

Počas domových prehliadok zaistili policajti viac ako deväť kilogramov metamfetamínu, z ktorých by sa dalo vyrobiť minimálne 90-tisíc jednorazových dávok drogy. Zaistili aj zbrane, strelivo, cigarety a viac ako 70-tisíc eur v hotovosti. Podľa prokuratúry mala skupina minimálne od roku 2012 pôsobiť na území Bratislavského a Trnavského kraja.

167 debata chyba
Viac na túto tému: #NAKA #drogová trestná činnosť #Zuzana Plačková
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy