Remišová nesúhlasí s prezidentkou ako komentovala boj v bezpečnostných zložkách

Vicepremiérka a predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová nesúhlasí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou ako v správe o stave republiky komentovala boj v bezpečnostných zložkách. Ako uviedla Remišová v sobotu na sociálnej sieti, vnímanie a komentovanie boja v bezpečnostných zložkách ako boja, kde sú obe strany rovnako vinné, je hlboko nesprávne.

03.10.2021 11:45
remišová Foto: ,
Veronika Remišová
debata (64)

„Málokedy zásadným spôsobom nesúhlasím s pani prezidentkou, ale tu musím odmietnuť tvrdenie, že obe strany v bezpečnostných zložkách ,mieria na seba dostupnými kompetenčnými zbraňami’. Toto nie je boj, ale zápas. Zápas o charakter štátu, o to, či tu bude vládnuť zákon, či zvíťazí spravodlivosť,“ napísala Remišová.

Podľa nej v tomto zápase jedna zo strán svoje kompetenčné zbrane hrubo zneužíva a používa na marenie spravodlivosti. „Veľmi jasne to povedal aj súd, práve v súvislosti s vyšetrovateľmi, keď ich trestné stíhanie a vzatie do väzby spochybnil ako neopodstatnené. Pravda nie je fluidná a interpretácia, že tak trochu ju má každá strana, vnáša do spoločnosti zmätok a chaos, kde sa strácajú princípy, hodnoty a morálka,“ uviedla Remišová. Dodala, že najviac to vyhovuje Robertovi Ficovi, ktorý sa snaží vyvolať v spoločnosti presne tento dojem, že každý je mafián a odpisovať v škole je rovnako veľká chyba ako vytvoriť korupčný systém na okrádanie občanov. „Takúto interpretáciu sveta odmietam,“ uzavrela Remišová.

Prezidentka so správou o stave republiky vystúpila pred poslancami parlamentu v utorok.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu Čítajte aj Čaputová volá po jednote v koalícii. Heger to nedokáže, nie je líder
64 debata chyba
Viac na túto tému: #správa o stave republiky #Veronika Remišová #Zuzana Čaputová #vojna policajtov
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy