Pellegrini je skeptický voči vládou avizovanej "reformnej jeseni"

Súčasná vláda nezvláda dennodenný chod a riadenie štátu, zvládnutie veľkých reforiem v zdravotníctve či v súdnictve, ktoré sa majú realizovať na jeseň, je preto otázne. Uviedol to v stanovisku nezaradený poslanec a predseda mimoparlamentnej strany Hlas Peter Pellegrini.

04.10.2021 18:04
Igor Matovič / Peter Pellegrini / Foto:
V popredí poslanec a líder Hlasu Peter Pellegrini
debata (87)

„Premiér Eduard Heger (OĽaNO) v pondelok predstavil reformnú jeseň v rámci plánu obnovy, kde sa má významne zreformovať oblasť súdnictva, školstva alebo zdravotníctva. Keď sa však pozerám na to, ako táto amatérska vláda nezvláda ani dennodenný chod a riadenie nášho štátu, mám vážne obavy, ako to dopadne,“ skonštatoval Pellegrini. Podľa neho hrozí, že sa v krajine nakoniec nič nezmení.

Na Slovensko príde v nasledujúcich týždňoch v rámci plánu obnovy prvých 822 miliónov eur. Smerovať majú na oblasť zdravotníctva, školstva a justície. V pondelok to na Úrade vlády to uviedol predseda vlády.

Súčasťou „reformnej jesene“ bude reforma zdravotníctva, ktorá sa začne optimalizáciou siete nemocníc. Z plánu obnovy bude financovaná aj reforma justície, vzniknúť má nová súdna mapa.

Finančné prostriedky z plánu obnovy budú smerovať do regionálneho i vysokého školstva. Rozšíriť by sa mali materské školy, zmenou prejde obsah vzdelávania, financie pôjdu aj na digitalizáciu škôl či vzdelávanie učiteľov. V rámci vysokého školstva pôjde napríklad o zmenu financovania vysokého školstva.

Eduard Heger Čítajte viac Do nemocníc poputuje viac ako miliarda z plánu obnovy. Zdravotná starostlivosť je najvyššia hodnota, uviedol premiér
87 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Pellegrini #plán obnovy #reformná jeseň
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy