Proces so sátorovcom Horváthom, obžalovaným z piatich vrážd, odročili na november

Výpoveďou ďalších dvoch znalcov pokračoval v utorok pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku proces s členom zločineckej skupiny sátorovcov Lehelom Horváthom, obžalovaným z piatich vrážd.

05.10.2021 18:01
Lehel Horváth Foto:
Člen zločineckej skupiny sátorovcov Lehel Horváth pred pojednávaním na Najvyššom súde v apríli 2020
debata (2)

Vypovedal psychológ a súdny znalec Anton Heretik a znalkyňa a psychiatrička Andrea Heretiková Marsalová. Voči obom znalcom v minulosti obžalovaný podával námietky zaujatosti. Súd pojednávanie napokon odročil na začiatok novembra.

Na procese v pondelok vypovedali tiež ďalší dvaja znalci. Tí vypovedali ku kostrovým pozostatkom objaveným v januári 2019.

Lehela Horvátha v pondelok i utorok na pojednávanie eskortovali príslušníci zásahovej jednotky Zboru väzenskej a justičnej stráže.

Lehel Horváth je okrem piatich vrážd obžalovaný aj zo skutkov podporovania a zosnovania zločineckej skupiny sátorovcov a krádeže 45,5 milióna slovenských korún z bezpečnostnej schránky v Dunajskej Strede.

Medzi zavraždenými bol bos skupiny sátorovcov Ľudovít Sátor, k vražde ktorého sa Lehel Horváth v roku 2010 priznal. Telo sa nenašlo, páchatelia mŕtvolu údajne viac ráz vykopali a ostatky premiestňovali.

Na začiatku júna Krajský súd v Trnave zamietol odvolanie prokurátora voči minuloročnému oslobodzujúcemu rozsudku Okresného súdu v Trnave nad Horváthom. Išlo o kauzu, keď mal Horváth so svojím synom Tiborom v roku 2018 hodiť svoju manželku do klietky k levici.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #sátorovci #Lehel Horváth
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy