Lengvarský bude rokovať s Matovičovým rezortom o znížení platieb za poistencov štátu

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) bude rokovať s Ministerstvom financií o znížení platieb za poistencov štátu. V utorok večer o tom informovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

05.10.2021 18:34
Vladimír Lengvarský / Branislav Gröhling / Foto:
V popredí minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský
20

„Ministerstvo zdravotníctva ubezpečuje, že v sektore bude toľko peňazí, koľko reálne potrebuje,“ uviedla s tým, že šéf rezortu zdravotníctva zároveň intenzívne rokuje so zástupcami zdravotných poisťovní so zreteľom na pacienta a poskytovanie kvalitnej a včasnej zdravotnej starostlivosti na prvom mieste.

Vzhľadom na aktuálnu daňovú prognózu sa má platba za poistencov štátu celkovo znížiť o viac ako 232 miliónov eur na sumu 1,2 miliardy eur. Šéf rezortu financií Igor Matovič (OĽaNO) preto koncom septembra požiadal ministra zdravotníctva o viazanie rozpočtových prostriedkov v spomínanej sume.

Lengvarský v reakcii prisľúbil, že poskytovanie zdravotnej starostlivosti na Slovensku to v žiadnom prípade neohrozí. Štát platí zdravotné poistenie napríklad za seniorov, deti, študentov, ženy na materskej či nezamestnaných.

Zníženie platieb za poistencov štátu od pondelka kritizujú súkromné zdravotné poisťovne, ale aj zástupcovia lekárov, ambulantného sektora, pacientov či nemocníc.

Igor Matovič Čítajte viac Matovič o rozpočte: Hody sa skončili
20 debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimír Lengvarský #poistenci štátu #Igor Matovič
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy