Začalo sa sté zasadnutie KBS. Biskupi hodnotia návštevu pápeža i situáciu v katolíckej cirkvi

Počas jubilejného 100. plenárneho zasadnutia Konferencie biskupov Slovenska, ktoré sa koná v pondelok a utorok v Badíne, hodnotia biskupi návštevu pápeža Františka na Slovensku.

11.10.2021 14:08
Pápež František Foto:
Rozlúčka s pápežom Františkom na bratislavskom letisku 15. septembra 2021
7

Rozhodnú aj o tom, kedy sa uskutoční národná ďakovná púť do Ríma za návštevu Svätého Otca v krajine. Počas tretieho tohtoročného zasadania, ktoré sa koná v prezenčnej forme, biskupi zhodnotia aktuálnu situáciu v katolíckej cirkvi na Slovensku a niektoré z posledných aktivít.

Plénum rozhodne, akou formou sa bude cirkev na Slovensku zapájať do najbližšej synody, ktorá bude na tému „Za synodálnu cirkev: spoločenstvo, participácia a misia“. Novinkou je trojfázový postup synody, ktorý sa začne na úrovni diecéz, bude pokračovať v rámci kontinentov a vyvrcholí v roku 2023 stretnutím biskupov v Ríme. KBS schváli jednotlivé fázy a dotazník pre diecézy.

Liturgická komisia KBS predloží plénu nové vydanie Rímskeho misála. Biskupi budú debatovať aj o príprave Európskych sociálnych dní, ktoré budú v roku 2022 na Slovensku (17. – 20. marca 2022).

Členovia KBS budú hovoriť aj Národnom stretnutí mládeže T22 v Trenčíne a Svetových dňoch mládeže 2023 v Lisabone. Informácie o prípravách slovenských mladých na tieto podujatia predloží biskupom Rada pre mládež a univerzity KBS. Biskupi si vypočujú aj informáciu Pápežských misijných diel a informáciu o zámere postaviť sochu sv. Cyrila a Metoda.

Peter Weiss Čítajte viac Pápež skoncoval s ľudáckou legendou o mučeníkovi Tisovi
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
7 debata chyba
Viac na túto tému: #Konferencia biskupov Slovenska