Novým riaditeľom NAKA sa stal Branko Kišš

Novým riaditeľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) je od piatka Branko Kišš. Do funkcie ho vymenoval dočasný prezident Policajného zboru Štefan Hamran.

15.10.2021 12:43
NAKA Foto: ,
debata (28)

„Branka Kišša poznám ako profesionálneho a zdatného policajta. Máme rovnaký pohľad na chod NAKA a je plne v jeho rukách personálna otázka príslušníkov NAKA. Chcem, aby naďalej bojovali s organizovaným zločinom a korupciou a ich výsledky boli dôkazom toho, že polícia je na strane spravodlivosti," uviedol šéf polície.

Branko Kišš nastúpil do Policajného zboru v roku 1995, má ukončenú Akadémiu Policajného zboru. Ako vyšetrovateľ pracoval na závažných, organizovaných násilných a drogových trestných činoch. Pôsobil na úrade boja proti organizovanému zločinu, prešiel si rôznymi stupňami riadenia a jeho posledné pôsobisko bolo na NAKA odbor Bratislava vedúci 1. oddelenia vyšetrovania.

„Má skúsenosti ako vedúci rôznych vyšetrovacích tímov. Viedol pracovnú skupinu, ktorá vyšetrovala najrozsiahlejšie drogové organizované činy v histórii Slovenska, ide o akciu Venal. Počas svojej policajnej kariéry bol členom viacerých medzinárodných vyšetrovacích tímov, kde pôsobil ako národný expert na spoločné vyšetrovacie tímy,“ priblížila hovorkyňa polície Denisa Bárdyová.

Za slovenskú políciu bol Kišš kontaktnou osobou pre projekt zameraný na vyšetrovanie organizovanej trestnej činnosti osôb pochádzajúcich z krajín bývalej Juhoslávie s cezhraničným presahom.

Pplk. Mgr. Branko Kišš

  • nastúpil do Policajného zboru v roku 1995, má ukončenú Akadémiu PZ
  • ako vyšetrovateľ pracoval na závažných, organizovaných násilných a drogových trestných činoch, pôsobil na Úrade boja proti organizovanému zločinu, prešiel rôznymi stupňami riadenia a jeho posledné pôsobisko bolo NAKA odbor Bratislava, vedúci 1. oddelenia vyšetrovania
  • viedol pracovnú skupinu, ktorá vyšetrovala najrozsiahlejšie drogové organizované činy v histórii Slovenska, bol členom viacerých medzinárodných vyšetrovacích tímov, kde pôsobil ako národný expert na spoločné vyšetrovacie tímy
  • bol kontaktný bod za slovenskú políciu pre projekt Western Balcan organize crime – koordinácia činnosti v rámci policajných zložiek v SR so zahraničnými policajnými zložkami pri vyšetrovaní organizovanej trestnej činnosti osôb pochádzajúcich z krajín bývalej Juhoslávie s cezhraničným presahom
FB: PZ SR
28 debata chyba
Viac na túto tému: #NAKA #Branko Kišš
Flowers