Na sociálnej sieti sa šíri hoax o tom, že očkovaným rodičom sa narodilo dieťa s chvostom

Na sociálnej sieti sa šíri hoax o tom, že očkovaným rodičom sa narodilo dieťa s chvostom. Upozorňuje na to polícia vo svojom profile Hoaxy a podvody - Polícia SR na sociálnej sieti.

15.10.2021 12:55
Hoax / Dieťa s chvostom / Foto:
debata (50)

Falošnú správu zverejnil účet „Alexandra Kovacicova Purlantov“, na ktorý policajti upozorňovali už v minulosti. Status má aktuálne 238 zdieľaní. Používateľ v ňom píše, že v Turecku traja lekári ukázali fotografie detí zaočkovaných rodičov. Mali mať chvostík, zvieraciu srsť či tri ruky. Vakcína proti covidu podľa hoaxu spôsobuje genetické mutácie.

„Faktom je, že v Turecku vystúpila osoba s fotografiou dieťaťa s chvostom. Nejde však o žiadneho lekára. Na fotografii je Fatih Erbaka, politik, predseda islamistickej strany a tvrdý odporca očkovania,“ uviedla polícia.

Doplnila, že vo svete sa pravidelne vyskytujú prípady, keď sa novorodeniatko narodí s chvostom. „Ide samozrejme o defekt, ktorého pôvod vedci doposiaľ nedokázali vysvetliť. Jeho spájanie so súčasnou vakcináciou proti Covidu-19 nemá opodstatnenie,“ zdôraznila polícia.

Ako ďalej policajti vysvetlili, každý plod má v rannej fáze vývoja „chvost“, ktorý zmizne do dvoch mesiacov od oplodnenia. Absorbuje sa postupne do časti tela, ktorú poznáme ako kostrč. Ak k tomuto vývoju nedôjde, s „chvostom“ sa plod narodí, pričom pre neho nepredstavuje žiadne život ohrozujúce stavy.

50 debata chyba
Viac na túto tému: #Covid-19 #očkovanie proti koronavírusu
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy