Reforma neruší žiadnu z fungujúcich nemocníc, ubezpečuje úrad vlády

Po spustení reformy optimalizácie siete nemocní nezanikne žiadna nemocnica, ktorá v súčasnosti funguje. Zdôraznil to tlačový a informačný odbor Úradu vlády (ÚV) SR na margo kritiky opozičných politikov.

15.10.2021 20:51
úrad vlády Foto: ,
Sídlo Úradu vlády SR v Bratislave.
debata (49)

Bývalého ministra zdravotníctva Richarda Rašiho, ktorý reformu viackrát kritizoval, žiada, aby verejnosť nezavádzal nepodloženými tvrdeniami a výmyslami a aby radšej priložiť ruku k dielu.

„Hlavným motívom reformy nie je rušenie nemocníc, ale špecializácia, vďaka čomu zachránime mnoho životov. Jednoznačne to dokazujú aj dáta ministerstva zdravotníctva – ľudia už aj dnes pri plánovaných zákrokoch preferujú cestovanie za kvalitou, ak vedia, kde ju nájdu,“ podotýka úrad vlády.

Reforma optimalizácie siete nemocníc nemá zrušiť žiadnu fungujúcu nemocnicu. Koncové nemocnice by mohli byť tri až štyri. Na komplexnej úrovni je to osem až desať nemocníc, na regionálnej 28 až 32 nemocníc a na komunitnej úrovni bude neregulovaný počet, to znamená, že tam budú všetky ostatné nemocnice. Úrad vlády SR tiež pripomína, že zdravotníctvo čaká komplexná obnova.

Ide o pravdu, Rudolf Zajac, Mária Hlucháňová Čítajte viac Exminister zdravotníctva Zajac v Ide o pravdu o reforme: Úplná katastrofa
49 debata chyba
Viac na túto tému: #Úrad vlády #reforma nemocníc
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy