Smer chce prezidentke predložiť petičné otázky k referendu

Predseda opozičného Smeru Robert Fico chce, aby petičné otázky vedúce k referendu predložili prezidentke Zuzane Čaputovej viacerí poslanci parlamentu, nielen jeho strana. Hovoril o tom na utorkovej tlačovej konferencii. Dodal, že Smer bude pokračovať v protivládnych mítingoch a snažiť sa o predčasné voľby.

19.10.2021 16:38
Smer Foto: ,
Strana Smer počas tlačovej besedy.
debata (69)
VIDEO: Fico tvrdí, že niekto zneužil jeho osobné údaje a vyplnil za jeho osobu ešte v lete formulár eHranica

„Tento týždeň budú doručené prezidentke dve otázky, ktoré sa týkajú petičnej akcie na vyhlásenie referenda o predčasných parlamentných voľbách. Nebudeme ich prezidentke dávať ako politická strana,“ skonštatoval Fico. Plánuje ich síce vo štvrtok dať schváliť predsedníctvu Smeru, no privítal by, keby sa pod podanie pre prezidentku podpísalo 25 až 30 poslancov. Fico už dávnejšie avizoval, že chce Čaputovej predložiť dve referendové otázky, aby sa vyjadrila, či sa obráti na Ústavný súd (ÚS) alebo bude môcť Smer začať petičnú akciu.

protest rimavská sobota Čítajte viac Ficovi za protest v Rimavskej Sobote hrozí pokuta 20-tisíc eur

Fico tiež hovoril o tom, že jeho strana má jasný cieľ „povaliť“ túto vládu, dostať sa k predčasným voľbám, vyhrať ich a zostaviť novú, stabilnú vládu. „Vyzývam každého, najmä tých, ktorí sedia v opozícii, aby sa pridali k týmto cieľom,“ povedal.

Šéf Smeru tiež vyzval ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO), aby okamžite vrátil vyšetrovateľku Dianu Santusovú na Úrad inšpekčnej služby (ÚIS) a aby sa stala šéfkou tímu, ktorý „bude pokračovať vo vyšetrovaní závažných trestných činov, ktoré konajú vyšetrovatelia v rámci NAKA“. „Pani Santusová absolvovala detektor lži, ktorým prešla. Preukázalo sa, že hovorila pravdu,“ povedal Fico.

Polícia Čítajte viac Vyšetrovateľka inšpekcie Santusová opakovane absolvovala test na detektore lži a prešla

Tvrdí tiež, že niekto zneužil jeho osobné údaje a vyplnil za jeho osobu ešte v lete formulár eHranica, v ktorom malo byť uvedené, že je očkovaný, aby sa vyhol karanténe po príchode do SR zo zahraničia. Fico vyhlásil, že sa odmieta dať zaočkovať, v danom čase nebol za hranicami a nevypĺňal žiaden formulár. Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) malo Fica informovať, že ide o sfalšovaný záznam. Napriek tomu podľa Ficových slov od neho hygienici pýtajú opakovane doklad o očkovaní. Fico naznačil, že za týmto konaním môže byť štát, keďže do formulára bolo treba uviesť napríklad jeho rodné číslo.

69 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #Smer #referendum o predčasných voľbách
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy