Martina Daňa obvinili z výtržníctva

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila youtubera Martina Daňa z výtržníctva. Dôvodom má byť video, v ktorom vulgárne napádal moderátora Mateja 'Sajfu' Cifru a jeho manželku Veroniku Cifrovú Ostrihoňovú.

, 20.10.2021 15:28
Martin Daňo Foto:
Martin Daňo
debata (56)

Informoval o tom spravodajský portál Aktuality.sk. Martin Daňo zverejnil video ešte v roku 2019, neskôr ho na základe príkazu súdu zmazal.

„Veroniku Cifrovú Ostrihoňovú napádal za jej vzhľad, o jej manželovi zasa tvrdil, že je zlatokop. Na Martina D. sa preto rozhodli podať trestné oznámenie," uvádza portál. Zároveň pripomína, že začiatkom decembra 2019 NAKA Martina D. obvinila z daňových podvodov. Ako konateľ niekoľkých firiem si mal totiž v priebehu rokov 2011 a 2012 neoprávnene uplatniť nárok na vrátenie DPH vo výške takmer 190-tisíc eur.

„Krátko po vznesení obvinenia ho policajti zadržali, avšak z iného dôvodu. Jeho aj Rudolfa V. obvinili z opakujúceho sa pokračovacieho prečinu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva a závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách," uvádzajú Aktuality.sk. Zároveň dodávajú, že Martina D. okrem toho obvinili aj z prečinu podnecovania.

56 debata chyba
Viac na túto tému: #Matej Sajfa Cifra #Martin Daňo #NAKA #Veronika Cifrová Ostrihoňová
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy