Podnikateľ Jozef Brhel zostáva naďalej vo väzbe

Podnikateľ Jozef Brhel obvinený a zadržaný v rámci tohtoročnej januárovej policajnej akcie Mýtnik bude naďalej väzobne stíhaný. Rozhodla o tom sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku 18. októbra. TASR o tom v pondelok informoval jeho obhajca Ľudovít Štanglovič.

25.10.2021 09:16 , aktualizované: 09:30
Jozef Brhel Foto:
Jozef Brhel
debata (12)

Sudkyňa ŠTS tak zamietla žiadosť obvineného o prepustenie z väzby. Išlo v poradí o štvrtú žiadosť o prepustenie z väzby, objasnil advokát. Brhel sa aktuálne nachádza v útekovej a kolúznej väzbe. Rozhodnutie ŠTS nie je právoplatné, pokiaľ jedna z procesných strán podá sťažnosť, bude o nej rozhodovať Najvyšší súd SR.

Jozefa Brehela zadržali po jeho príchode zo zahraničia. V rámci akcie Mýtnik Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinili aj jeho brata Petra Brehela, exšéfa finančnej správy Františka Imreczeho, bývalého šéfa IT sekcie finančnej správy Milana G. a konateľku IT spoločnosti Allexis Janu R. Jeho brat Peter Brhel bol väzbe do apríla tohto roku.

Obvinenia všetkých zadržaných sa podľa polície týkali trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a s korupciou. Najnovšie generálny prokurátor SR Maroš Žilinka rozhodol, že trestné stíhanie podnikateľa Petra Brhela bolo nedôvodné, a to pre absenciu dôkazov. Vznesením obvinenia bol porušený zákon v neprospech obvineného. Žilinka tak odôvodnil rozhodnutie o zastavení stíhania podnikateľa podľa paragrafu 363 Trestného poriadku.

12 debata chyba
Viac na túto tému: #Jozef Brhel #akcia Mýtnik