Kollár je proti zrušeniu nemocnice v Trstenej aj rušeniu súdov

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) je proti tomu, aby sa zrušila nemocnica v Trstenej. Podľa jeho slov je neprípustné, aby sa reformy robili proti ľuďom. Avizoval, že chce presvedčiť čo najviac koaličných poslancov, aby sa proti nej postavili. Kritizoval tiež reformu súdnictva. Tú podľa neho chce už asi iba ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Kollár to uviedol po pondelňajšej návšteve Hornooravskej nemocnice s poliklinikou v Trstenej.

25.10.2021 14:21
Boris Kollár Foto:
Predseda parlamentu a šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár
debata (5)

„Nedovolím, aby sa takéto niečo zrušilo. Neexistuje, aby to nejaký úradník, ktorý to už raz od stola napísal pre minulú vládu, teraz vytiahol, premaľoval a dal to našej vláde. Nedovolím, aby títo ľudia prišli o zdravotnú starostlivosť,“ podotkol šéf parlamentu.

Kollár uviedol, že nerozumie, prečo reformu nerobia radšej tam, kde je potrebná. „Nebudem za to hlasovať a urobím všetko pre to, aby som presvedčil čo najviac koaličných poslancov, aby sa postavili proti takémuto nezmyslu rušiť okresné nemocnice,“ zdôraznil. Ako dodal, všetky sú v zisku a normálne fungujú. Argument ministerstva zdravotníctva, že žiadna nemocnica sa rušiť nebude, považuje Kollár za nezmysel.

protest, trstená Čítajte viac Oravci búrlivo protestovali proti reforme nemocníc. Riaditeľ sľubuje hladovku

Šéf parlamentu podľa vlastných slov nejde proti vládnej koalícii a koaličným partnerom, naopak, zachraňuje ich pred potupou a „hanbou na sto rokov“. Kollár avizoval, že chce byť aj naďalej súčasťou koalície. Skritizoval tiež reformu súdnictva. „Kde prídem, tam sú proti tomu. Nech si pani Kolíková vymyslí nejakú inú hračku,“ uviedol.

Proti navrhovanej reforme nemocníc protestovalo minulý týždeň v Trstenej približne 500 ľudí. Organizátori protestu žiadajú rezort zdravotníctva, aby nemocnice v Trstenej, v Dolnom Kubíne a Liptovskom Mikuláši ostali zaradené ako regionálne. Šéf rezortu Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) vtedy avizoval, že do nemocnice v Trstenej vycestuje v najbližšej dobe.

VIDEO: Nechajte nám nemocnicu, žiadajú v Trstenej
Video
5 debata chyba
Viac na túto tému: #reforma zdravotníctva #reforma súdov