Ficovi ukradli 50-tisíc eur a zlaté mince, na políciu ale nešiel

Poslankyňa Európskeho parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová podáva trestné oznámenie, že predsedu Smeru Roberta Fica niekto v centrále strany okradol o 50-tisíc eur a zlaté mince.

27.10.2021 12:01 , aktualizované: 12:30
fico Foto: ,
Robert Fico počas rokovania parlamentu.
debata (788)

Nicholsonová o tom informovala vo svojom profile na sociálnej sieti.

„Zajtra sa obrátim s trestným oznámením na Generálnu prokuratúru, lebo som sa z dôveryhodného zdroja dozvedela o tom, že okradli Roberta Fica. Nemám rada, keď ublížia slabým a zraniteľným a bezúhonným,“ uviedla s určitou dávkou irónie. Dodala, že Fico mohol takto prísť o ročný alebo dvojročný plat poslanca a obáva sa, z čoho vlastne Fico žil.

Marek Para Čítajte viac Para na chate podával právnu pomoc. Hamran: Sledovanie nariadil súd

Nicholsonová podáva trestné oznámenie s bývalým vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry, ktorý sa v minulosti zaoberal aj Robertom Kaliňákom. „Pevne verím, že Robert Fico nájde spravodlivosť a že sa mu to všetko vráti. Aj s úrokmi,“ uzavrela

O krádeži v utorok informoval Denník N. Fico o tom údajne hovorí na uniknutom videu z poľovníckej cha­ty.

Podľa dostupných informácií Fico krádež polícii nenahlásil, pretože podľa vlastných slov nemal chuť vysvetľovať orgánom, prečo mal v kancelárii takú veľkú hotovosť.

Eduard Burda Čítajte viac Dekan Burda: Z poľovníckej chaty sme ešte dôkaz o zločine nepočuli

Trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu krádeže 50-tisíc eur a zlatých mincí z Ficovej kancelárie podal na Okresnú prokuratúru Bratislava 2 aj poslanec Ondrej Dostál (klub SaS). „Nech si už o Robertovi Ficovi myslíme čokoľvek, ani on by nemal byť beztrestne okradnutý. Padni komu padni," napísal poslanec vo svojom profile na sociálnej sieti.

Doplnil, že zároveň podal aj trestné oznámenie, ktoré má preveriť, či v súvislosti s krádežou nebol spáchaný aj trestný čin neoznámenia trestného činu.

788 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #Lucia Ďuriš Nicholsonová #kauza odpočúvania na chate