Matovič vyzýva ľudí, aby necestovali. Dík, odkázal

Minister financií a bývalý premiér Igor Matovič (OĽaNO) vyzýva ľudí, aby v dôsledku zhoršenej epidemickej situácie na Slovensku necestovali. Napísal to vo svojom profile na sociálnej sieti.

, 28.10.2021 12:46
polícia Foto:
Kontrola dodržiavania protipandemických opatrení príslušníkmi Policajného zboru v nákupnom centre v Trnave.
debata (63)

„Počtom pozitívnych už dobiehame Rumunsko a čoskoro Lotyšsko. Dve krajiny, ktorým už skolabovali nemocnice. Viem, že navštíviť zosnulých a rodiny je naša pekná tradícia, ale rozbehnúť sa v tieto dni po Slovensku nám všetkým určite nepomôže. Dík, že vám na zdraví a životoch aj cudzích ľudí záleží," doplnil Matovič.

Podobnú výzvu adresoval obyvateľom Slovenska aj minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) s tým, že cestovanie môže ohroziť vzdelávanie žiakov v školách. Preto vyzval ľudí, aby ostali cez prázdniny doma a minimalizovali cestovanie a stretávanie sa s inými.

VIDEO: Ako vyzerala situácia pred Dušičkami pred rokom? Ľudoprázdno. Pozrite si Bratislavu z 26. októbra 2020.

Pripomenul, že aj napriek horšej epidemickej situácii sa školy darí udržať v bezpečnom režime. „Preto je dôležité, aby sme si cez sviatky dávali pozor a snažili sa minimalizovať stretávanie s inými ľuďmi. Rodičia alebo zamestnanci škôl, ktorí ešte zvažujú očkovanie, by ho mali využiť.“

Minister so štvrtok dodal, že naďalej platí, že školy sa plošne zatvárať nebudú. „Podľa pravidiel Úradu verejného zdravotníctva SR sa zatvoria iba jednotlivé triedy, v ktorých sa objaví pozitívna osoba.“

Polícia avizuje viac kontrol

Polícia prijala opatrenia na zvýšenie bezpečnosti a plynulosti premávky počas Dušičiek. „Viac policajtov bude v teréne nielen počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých, ale už skôr, od štvrtka 28. októbra až do utorka 2. novembra,“ uviedla hovorkyňa Prezídia policajného zboru Denisa Bárdyová.

Dopravní policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na príjazdových cestách k cintorínom a na parkoviskách, kde polícia ako každý rok očakáva zvýšený nápor zo strany vodičov. „Zvýšte preto pozornosť pri vedení vozidla, prípadne zvážte, či je nevyhnutná cesta na cintorín vlastným vozidlom. Ak sa chcete vyhnúť stresu pri parkovaní a na cintorín to nemáte ďaleko, vyberte sa naň pešo alebo verejnou dopravou,“ povedala Bárdyová.

Upozornila na to, že zlodeji sa nehanbia kradnúť ani na miestach posledného odpočinku. Polícia preto odporúča vodičom nenechávať veci bez dozoru. Chodcom zase pripomína používanie reflexných prvkov.

Vzhľadom na epidemiologickú situáciu a odporúčania odborníkov radia policajti zvážiť cestovanie na hroby a návštevy príbuzných najmä v bordových a čiernych okresoch.

63 debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #koronavírus #Igor Matovič #Dušičky
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy