Všetci traja antirúškari z Piešťan budú stíhaní na slobode

Senát Krajského súdu v Trnave na neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie Okresného súdu Piešťany o väzbe v prípade obvineného Mateja T. Súd podľa hovorkyne Krajského súdu v Trnave Jany Kondákorovej ihneď prepustil obvineného z väzby na slobodu.

11.11.2021 12:33, aktualizované: 14:21
Bez nazvu Foto:
Zásah polície proti antirúškarom v obchodnom dome v Piešťanoch.
debata (108)

Zároveň väzbu nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka. Okrem iných povinností mu uložil aj zákaz stretávania sa so spoluobvinenými. Všetci traja obvinení z útoku na verejného činiteľa a výtržníctva v piešťanskom supermarkete tak budú stíhaní na slobode.

Súd ešte doobeda zamietol sťažnosť prokurátora proti nevzatiu do väzby pre Jozefa D., obvineného z útoku na verejného činiteľa a výtržníctva a ten tak zostáva na slobode. Po rozhodnutí súdu o tom informoval advokát Ivan Jánošík.

Obvinený sa nachádzal v objekte súdu, do pojednávacej miestnosti sa ale nedostal, lebo nemal respirátor. „Nemohol sa zúčastniť, pretože nemal prekryté dýchacie cesty. Neuznáva túto povinnosť, je to jeho právo,“ vysvetlil Jánošík.

Invalid z Prievidze Čítajte viac Invalid bez rúška v Prievidzi je provokatér, vyšetrujú ho v 17 priestupkoch

Polícia zasahovala vo štvrtok 4. novembra v supermarkete v Piešťanoch, v ktorom si skupina osôb odmietala nasadiť respirátory. Privolané hliadky podľa trnavskej policajnej hovorkyne Zlatice Antalovej opakovane členov tejto skupiny vyzývali, aby si prekryli horné dýchacie cesty alebo aby obchod opustili a umožnili tak ostatným zákazníkom v pokoji dokončiť svoj nákup. Došlo pri tom k fyzického konfliktu, pri ktorom museli policajti použiť donucovacie prostriedky. Pri incidente boli zranení dvaja policajti a jeden muž. Všetkých ošetrili v nemocnici. Okres Piešťany je podľa COVID automatu bordový, respirátory v interiéri sú podľa vyhlášky povinné.

VIDEO: Policajti v Piešťanoch stopli antirúškarov
108 debata chyba
Viac na túto tému: #antirúškari #súd. koronavírus
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy