Prišiel čas na odvolávanie vlády, znie z Hlasu

Odvolávanie vlády premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) je stále v hre, len predseda Smeru Robert Fico nám odkázal, že najprv je potrebné skúsiť odvolávať jednotlivých ministrov a potom by sme pristúpili k odvolaniu celej vlády.

15.11.2021 17:54
debata (75)

Pre agentúru SITA to povedal podpredseda Hlasu a poslanec parlamentu Erik Tomáš. Podľa podpredsedu Smeru-SD Erika Kaliňáka návrh na odvolanie premiéra Hegera „nie je najšťastnejším“.

„Budeme o tom diskutovať so Smerom na najbližšej schôdzi parlamentu, ktorá sa začína na budúci týždeň. Máme už dvadsať podpisov na odvolávanie celej vlády. Chýba nám ešte desať,“ povedal Tomáš. Pripomenul, že parlament už rokoval o odvolaní ministrov hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), práce Milana Krajniaka (Sme rodina). Tomáš doplnil, že Smer-SD zvažoval aj odvolanie ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nom. OĽaNO) a „prišiel aj čas na odvolávanie celej vlády“.

Igor Matovič / Peter Pellegrini / Čítajte viac Hlas-SD: Štát má peniaze na Matovičovu reformu, no odmietal ich dať ľuďom

Podpredseda Smeru Erik Kaliňák priblížil, že tému odvolávania chceli prebrať s predsedom Hlasu Petrom Pellegrinim, ale zatiaľ k takému stretnutiu nedošlo. „Odvolávať predsedu vlády, ktorý je skôr hovorcom ako predsedom, môže mať na konci dňa opačný efekt. Postavia sa zaňho všetci členovia vlády. Ak naozaj niekto nie je problém, tak to je Eduard Heger, ktorý je nevýrazný a nepodstatný. Nemá s ním problém ani Sulík, ani Matovič, ani Kollár,“ vyjadril sa pre agentúru SITA Kaliňák.

Predseda Hlasu Pellegrini začiatkom októbra tvrdil, že Smer má dodať v krátkej dobe potrebné podpisy na zvolanie schôdze o odvolávaní vlády. Uviedol tiež, že Hlas-SD bude akceptovať podmienku, aby návrh na odvolanie vlády odôvodnil poslanec Smeru-SD Ľuboš Blaha, aj keď s touto iniciatívou prišiel Hlas-SD. Podľa Pellegriniho Hlas-SD urobí všetko preto, aby schôdza bola aj za cenu akceptovania „tejto smiešnej podmienky“.

75 debata chyba
Viac na túto tému: #Smer #Hlas #Eduard Heger #odvolávanie vlády