Pokračovanie článku: Politizácia univerzít rozdeľuje, akademici a študenti vyšli do ulíc

Otáznik nad odbornosťou ministrov SaS

V časti koalície však zaznamenali odpor. Aj podľa predsedu výboru pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport by politici „nemali lámať veci cez koleno“, pretože čím väčší konsenzus bude novela vysokoškolského zákona mať, tým bude stabilnejšia aj lepšie uplatniteľná v praxi.

„Vnímam obavy vysokých škôl, takisto rozumiem aj zámerom ministerstva. Verím, že tu nejde o zlý úmysel, ale treba si porozumieť a dosiahnuť vhodnú formu,“ zdôraznil ešte 4. novembra predseda výboru pre vzdelávanie Richard Vašečka z hnutia OĽaNO na mimoriadnom rokovaní výboru.

Predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský priznal, že detailné znenie zákona zatiaľ nepozná, a preto ho nechcel ani hodnotiť. Zaznamenal však protestný pochod študentov, ako aj veľký protest celej akademickej obce naplánovaný na 16. novembra. V tejto súvislosti preto poukazuje aj na ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (nom. SaS), ktorej reformu územnej organizácie súdov odmietla rovnako celá sudcovská obec.

„Je zaujímavé, že ministrom za SaS sa pri predkladaní nejakých reforiem podarí pobúriť všetkých ľudí, ktorých sa tieto reformy týkajú. Ministerka Kolíková prišla so súdnou mapou, voči ktorej protestuje celé súdnictvo, a teraz ide minister Gröhling s návrhom, proti ktorému protestujú všetky vysoké školy a študenti. Mám veľký otáznik nad odbornosťou ministrov za SaS,“ zdôraznil pre Pravdu Pčolinský.

© Autorské práva vyhradené

70 debata chyba
Viac na túto tému: #školstvo #VŠ #protest študentov