Pre zúfalstvo ostali otvorení. Po palacinkárni čelia v Humennom sankciám ďalšie prevádzky

Za porušenie vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR stanovujúcej opatrenia v treťom stupni ohrozenia v súvislosti s ochorením COVID-19 budú v meste Humenné okrem palacinkárne sankcionované ďalšie dve prevádzky verejného stravovania.

25.11.2021 14:12
palacinkáreň Foto: ,
Palacinkáreň v Humennom, ktorá bol začiatkom novembra otvorená aj napriek zaradeniu okresu do čiernej farby COVID automatu.
debata (24)

Pre TASR to potvrdila Viktória Havrilková z humenského regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ).

RÚVZ vykonal v palacinkárni, ktorá ostala otvorená aj napriek zaradeniu okresu do čiernej farby COVID automatu, kontrolu ešte začiatkom novembra. Ako vtedy uviedli pre TASR majitelia prevádzky, k rozhodnutiu porušiť protipandemické opatrenia ich priviedlo zúfalstvo, chceli tiež upozorniť na nedostatočnú podporou zo strany štátu. „Pri výkone štátneho zdravotného dozoru bolo zistené závažné porušenie aktuálne platnej vyhlášky klasifikované ako správny delikt na úseku verejného zdravotníctva,“ ozrejmila Havrilková s tým, že RÚVZ v tejto súvislosti začal voči prevádzkovateľovi správne konanie vo veci uloženia pokuty.

Podľa jej ďalších slov zaznamenali humenskí hygienici v rámci okresov Humenné, Snina a Medzilaborce v čase ich zaradenia do takzvanej čiernej fázy COVID automatu len dve ďalšie porušenia platných pravidiel, ktoré povedú k správnemu konaniu, obe v Humennom.

Banska Bystrica malovanie krizov obete Čítajte viac Zomierajú najmä starší a nezaočkovaní. V októbri covidu podľahlo 429 ľudí
24 debata chyba
Viac na túto tému: #Humenné #Regionálny úrad verejného zdravotníctva #koronavírus