Radičová a Dzurinda vidia riešenie kritickej situácie v očkovaní

V aktuálnej pandemickej situácii je dôležité, aby krajinu začala spájať spoločná zodpovednosť a solidarita. "Ak chceme zvládnuť súčasnú kritickú situáciu, vedecké poznatky a odporúčania odborníkov hovoria o očkovaní ako o účinnej ceste," uviedli v spoločnej výzve bývalí premiéri Mikuláš Dzurinda a Iveta Radičová, ako aj ďalší predstavitelia politického života.

29.11.2021 15:54
Radičová, Dzurinda Foto:
Mikuláš Dzurinda a Iveta Radičová na snímke z roku 2011.
debata (54)

Pripomínajú, že mnohí s očkovaním váhajú. „Nech sú vaše dôvody akékoľvek, nech ste voličom akýchkoľvek politických strán, či ste ateisti alebo veriaci, Slováci alebo príslušníci národnostných komunít, vážime si každého z vás, kto spoločnú zodpovednosť kladie nad individuálny záujem,“ píše sa vo výzve. Podpísali ju aj Magda Vášáryová, František Mikloško, Béla Bugár, Ivan Mikloš, Štefan Vavrek, Alojz Hlina, Ábel Ravasz, Erik Baláž a Juraj Hipš.

Spoločná zodpovednosť je podľa nich prejavom rešpektu a úcty voči zdravotníkom, učiteľom, ale i ostatným ľuďom. „Zodpovednosť, ktorá znamená počúvať vedcov. Zodpovednosť, ktorá rešpektuje odporúčania lekárov, virológov, hygienikov aj epidemiológov. Zodpovednosť, ktorá nezávisí od politických preferencií, náboženského vierovyznania alebo národnosti,“ uvádza sa vo výzve.

Na očkovanie vyzvali cez víkend aj bývalí prezidenti SR Rudolf Schuster, Ivan Gašparovič a Andrej Kiska. V spoločnom stanovisku uviedli, že očkovanie je najúčinnejšia možnosť, ako bojovať s pandémiou.

kiska gašparovič schuster Čítajte viac Bývalí prezidenti vyzývajú občanov k očkovaniu
54 debata chyba
Viac na túto tému: #Alojz Hlina #očkovanie #Mikuláš Dzurinda #Iveta Radičová #František Mikloško #Magda Vášáryová #koronavírus